VANTUZ CONTROL GİZLİLİK POLİTİKASI
Karaca Züccaciye Ticaret ve Sanayi A.Ş. olarak gizliliğinizi korumayı taahhüt ediyoruz. Lütfen gizlilik politikamıza bakmak için bir dakikanızı ayırın ve herhangi bir sorunuz varsa bize bildirin.
Karaca Züccaciye Ticaret ve Sanayi A.Ş. ve bağlı ortaklıkları (bundan böyle "Karaca", "biz", "bizim" veya "bize" olarak anılacaktır) gizliliğinizi korumayı taahhüt eder. Şirketimiz Vantuz Control mobil uygulamasında kullanıcı bilgilerinin gizliliği, kişisel verilerin korunması ve işlenmesi ile ticari elektronik iletişimler ve diğer hususlarda, aşağıda esasları belirtilen Gizlilik Politikası ve Uygulama-Kullanım Şartlarını uygulamaktadır. Burada belirtilen gizlilik politikası, Karaca’in Google Play Store ve IOS App Store’da yayımlanan mobil uygulamaları için geçerlidir. Bu Gizlilik Politikası ("Politika"), aşağıdaki hizmetleri, ürünleri ve ilgili mobil uygulamaları (topluca, “Ürünler"), kişisel kullanımınız aracılığıyla işlediğimiz Kişisel Verilerinizin üzerindeki bilgi gizliliği ile bağlantılı uygulamalarımızı açıklamaktadır:
Vantuz Control Mobil Uygulaması
Bu Gizlilik Politikasında, "Kişisel Veriler", tek başına ya da diğer ilgili bilgilerle birlikte bireyleri tanımlamak için kullanılabilecek bilgiler anlamına gelir. "Akıllı Cihazlar", donanım üreticileri tarafından üretilen veya imal edilen, insan-makine ara yüzü ve bir ağa kablosuz olarak bağlanan, verileri iletme becerisine sahip, standart olmayan; akıllı ev aletleri, akıllı giyilebilir cihazlar, akıllı hava temizleme cihazları, vb. bilgi işlem cihazlarını ifade eder. "Uygulamalar",kullanıcılara tedarikçi IoT Platformuna bağlanarak Akıllı Cihazlara uzaktan kontrol imkanı sağlayan ve Karaca tarafından geliştirilen mobil uygulamaları ifade eder.
Kullanıcılarımız, Karaca tarafından desteklenen diğer markalı mobil uygulamalar için Ürünlerimiz aracılığıyla toplanan tüm Kişisel Verileri kontrol etmektedir. Bu bilgiler kullanıcılarımızın yönlendirmeleri doğrultusunda toplanır ve kullanıcılarımıza sunulan hizmeti sağlama amacı ile sınırlı kalacak şekilde işlenir.
Karaca olarak, İşbu Gizlilik Politikasında değişiklik yapabiliriz ve önemli bir değişiklik yaptığımızda size hizmetimiz üzerinden bildirim göndeririz veya diğer bir deyişle, size değişiklikler yürürlüğe girmeden önce inceleme imkanı tanırız. Herhangi bir değişikliğe ilişkin itirazınız olursa, hesabınızı kapatabilirsiniz.
(I)Hangi Kişisel Verileri Topluyoruz?
Hizmetlerimizi size sunmak için ihtiyaç duyduğumuz Kişisel Verileri sağlamanızı isteyeceğiz.
(II)Kişisel bilgilerinizi toplamamız ve kullanmamız için bizi yetkilendirmeniz gereken durumlar
Kişisel Bilgiler, size ürün ve/veya hizmetleri sunmamızın yanı sıra yürürlükteki yasalar, düzenlemeler ve diğer düzenleyici belgeler açısından kendi yasal uygunluğumuzu sağlamak için toplanır. Bu bilgileri sağlamayı ya da sağlamamayı seçme hakkına sahipsiniz. Ancak, çoğu durumda, bu tür bilgileri sağlamazsanız, ilgili hizmetleri size sunamayabiliriz ya da karşılaştığınız probleme dair yanıt veremeyebiliriz.
1.Bize Gönüllü Olarak Sağladığınız Bilgiler
-Hesap veya Profil Bilgileri: Bir hesap açtığınızda, adınız, e-posta adresiniz, telefon numaranız, kullanıcı adınız ve oturum açma kimlik bilgileriniz gibi iletişim bilgilerinizi toplayabiliriz.Ürünlerimizle etkileşiminiz sırasında, hesabınızda ayrıca takma adınızı, profil resminizi, ülke kodunuzu, dil tercihinizi ve saat dilimi bilgilerinizi toplayabiliriz. Bu verileri uygulamayı iyileştirmek, dil ayarı gereksinimlerini karşılamak amacıyla kaydedeceğiz.
-Geri bildirim: Ürünlerimizde geri bildirim ve öneri özelliklerini kullanırken, sorunlarınızı çözmek ve cihaz arızalarını zamanında gidermek adına e-posta adresinizi, cep telefonu numaranızı ve geri bildirim içeriğinizi toplayacağız.
2.Otomatik Olarak Topladığımız Bilgiler
İşbu veriler App kullanıcıları tarafından sağlanmakta ve cihazın kontrolü için gerekmektedir. App işleme sürecinden kaynaklanan sorunları analiz etmek ve çözüm üretmek için veri ve cihazın günlükleri tutulmaktadır.
-Cihaz Bilgileri: Ürünümüzle etkileşim kurduğunuzda, cihazlarınızın MAC adresi, IP adresi, kablosuz bağlantı bilgileri, işletim sistemi türü ve sürümü, uygulama sürüm numarası, bildirim alma tanımlayıcısı, günlük dosyaları gibi cihaz bilgilerini ve mobil ağ bilgilerini otomatik olarak toplarız.
- Kullanım Verileri: Sitelerimiz ve Hizmetlerimiz ile etkileşiminiz sırasında, ziyaretler, tıklamalar, indirmeler, gönderilen / alınan mesajlar ile Sitelerimizin ve Hizmetlerimizin diğer kullanımları ile ilgili kullanım verilerini otomatik olarak toplarız.
- Günlük Bilgiler: Uygulamamızı kullandığınızda, sistem ve olağandışı durum günlüğü yüklenebilir.
-Konum Bilgileri: Robot temizleyici ve hava durumu hizmeti gibi belirli Ürünlerimizi veya Hizmetlerimizi kullandığınızda gerçek zamanlı kesin veya kesin olmayan coğrafi konumunuz hakkında bilgi toplayabiliriz. Konum bilgilerinizin toplanması onayınız dahilinde gerçekleştirilecek olup kullandığınız cihaz üzerinden kontrol edebilir, verdiğiniz izni kaldırabilirsiniz.
3.Akıllı Cihazlarla İlgili Bilgiler:
İşbu veriler App kullanıcıları tarafından sağlanmakta ve cihazın kontrolü için gerekmektedir. App işleme sürecinden kaynaklanan sorunları analiz etmek ve çözüm üretmek için veri ve cihazın günlükleri tutulmaktadır.
Akıllı Cihazlara İlişkin Temel Bilgiler: Akıllı Cihazlarınızı Ürünlerimiz veya Hizmetlerimiz ile bağladığınızda, Akıllı Cihazlarınız hakkında cihaz adı, cihaz kimliği, çevrimiçi durum, aktivasyon süresi, donanım yazılımı sürümü ve yükseltme bilgileri gibi temel bilgileri toplayabiliriz.
Akıllı Cihazlar Tarafından Raporlanan Bilgiler: Ürünlerimiz veya Hizmetlerimiz ile bağlantı kurmayı seçtiğiniz farklı Akıllı Cihazlara bağlı olarak, Akıllı Cihazlarınız tarafından rapor edilen farklı bilgiler toplayabiliriz.Örneğin, akıllı ağırlıklar veya fitness takipçileri boyunuzu, kilonuzu, vücut yağ kütlenizi (BFM), BMI'nizi ve iskelet kası kütlenizi (SMM) rapor edebilir; akıllı kameralar yön bulma ve haritalama işlemi için kullanılmaktadır.
(I) Kişisel bilgilerinizi toplamamız ve kullanmamız için bizi yetkilendirebileceğiniz durumlar
Karaca tarafından sunulan akıllı cihazları daha iyi kontrol etmenizi ve yönetmenizi sağlamak için, aşağıdaki ek özelliklerdeki kişisel bilgilerinizi toplayabilir ve kullanabiliriz. Eğer bu kişisel bilgileri sağlamazsanız, Karaca temel hizmetlerini hala kullanabilirsiniz, ancak değerli ilave özellikleri kullanamayabilirsiniz. Bu ilave özelliklere dahil olanlar:
(II) Kullanıcı geri bildirimi:
Bize raporladığınız konularla ilgili geri bildirimleri, geri bildirim günlüğünü, bize sağladığınız telefon numarası ya da e-posta adreslerini toplayabiliriz. Bu bilgiler, karşılaştığınız problemleri daha iyi anlamamıza yardımcı olmasının yanı sıra sizinle iletişim geçmemize olanak sunması için kullanılacaktır.
(III) Kişisel bilgilerinizi üçüncü taraflardan elde ettiğimiz durumlar
Yasanın izin verdiği belirli koşullar altında, kişisel bilgilerinizi üçüncü taraflardan elde edebiliriz.
(IV) Kişisel olmayan bilgiler
Doğrudan veya dolaylı olarak bir bireye bağlı olmayan ve yürürlükteki yerel yasalara göre kişisel bilgi olarak tanımlanamayan diğer bilgileri de toplayabiliriz. Bu tür bilgiler, tıklamalar, sayfa yönlendirmeleri ve tarama süresi gibi belirli bir hizmeti kullandığınızda oluşturulan istatistiksel verileri içerebilir. Bu tarz bilgiler size sağladığımız hizmetleri iyileştirmek için toplanır.
Kişisel Verilerin İşlenmesinin Amaçları ve Yasal Dayanağı
Hakkınızdaki bilgileri işleyebilmemizin amacı aşağıdaki şekildedir:
Size Hizmet Sağlamak: Talep ettiğiniz veya satın aldığınız Ürün ve Hizmetlerimizi size sağlamak için hesap ve profil verilerinizi, cihaz bilgilerinizi, kullanım verilerinizi, konum bilgilerinizi ve Akıllı Cihaz ile ilgili bilgileri işleriz. Bu işlemenin yasal dayanağı, sözleşmemizi Kullanım Koşullarımıza göre yapmaktır.
Hizmetlerimizi Geliştirmek: Ürünlerimizin işlevlerini ve güvenliğini sağlamak, Ürün ve Hizmetlerimizi geliştirmek ve iyileştirmek, operasyonlarımızın verimliliğini analiz etmek ve uygunsuz kullanım ile sahtekarlıkları önlemek ve izlemek için cihaz bilgilerinizi, kullanım verilerinizi, konum bilgilerinizi ve Akıllı Cihaz ile ilgili bilgileri işliyoruz.
Pazarlama Dışı İletişim: Kişisel Verilerinizi, Hizmetler ile ilgili önemli bilgileri, hükümlerimizdeki, koşullarımızdaki ve politikalarımızdaki değişiklikleri ve / veya diğer idari bilgileri size göndermek için işliyoruz. Bu bilgiler önemli olabileceğinden, bu tür iletişimleri almaktan vazgeçemezsiniz. Bu işlemenin yasal dayanağı, sözleşmemizi Kullanım Koşullarımıza göre yapmaktır.
Pazarlama İletişimi: Kişisel Verilerinizi, Ürünlerimiz ve Hizmetlerimiz hakkında size pazarlama ve promosyon materyalleri sağlamak için işleyebiliriz. Bunu yaparsak, size gönderdiğimiz her iletişim, gelecekte bu türden iletişimleri almaktan vazgeçmenize izin veren talimatlar içerecektir. Bu işlemenin yasal dayanağı sizin onayınızdır. Ek olarak, piyango, yarışma veya diğer promosyonlarımıza katılmayı kabul ederseniz, Kişisel Verilerinizi bu tür etkinlikleri yönetmek için kullanabiliriz.
Kişiselleştirme: Hesap ve profil verilerinizi, kullanım verilerinizi, cihaz bilgilerinizi, ürün tasarımınızı kişiselleştirmek ve size uygun ürünlerle ilgili bilgi ve reklamlar önermek ve görüntülemek gibi size özel hizmetler sunmak, sizi anketlere katılmaya davet etmek için ve ürünlerimizi kullanımınızla ilgili işleyebiliriz. Bu işlemenin yasal dayanağı sizin onayınızdır.
Yasal Uygunluk: Kişisel Verilerinizi gerekli veya uygun olduğuna inandığımız şekilde işleyebiliriz: (a) geçerli yasa ve düzenlemelere uymak için; (b) yasal sürece uymak için; (c) kamu ve hükümet yetkililerinden gelen taleplere yanıt vermek (d) hüküm ve koşullarımızı uygulamak için; (e) operasyonlarımızı, işlerimizi ve sistemlerimizi korumak için; (f) haklarımızı, mahremiyetimizi, güvenliğimizi veya mülkiyetimizi ve / veya siz dahil diğer kullanıcıların mülkiyetini korumak için; ve (g) mevcut çareleri bulmamıza veya uğrayabileceğimiz zararları sınırlamamıza izin vermek.
Kişisel Verileri Kimlerle Paylaşıyoruz?
Üçüncü taraflara hiçbir kişisel bilgiyi satmayız. Bu Gizlilik İlkesinde tanımlanan ürünleri ve hizmetleri size sağlamamıza yardımcı olması için gerekli durumlarda kişisel bilgilerinizi üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarımızla ve iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. Kişisel Verileri yalnızca size anlattığımız şekillerde paylaşıyoruz. Kişisel Verilerinizi aşağıdaki alıcılarla paylaşabiliriz:
-Web sitesi barındırma, veri analizi, ödeme ve kredi kartı işleme, altyapı sağlama, BT hizmetleri, müşteri destek hizmeti, e-posta dağıtım hizmetleri ve diğer gibi bizim için işle ilgili belirli işlevleri gerçekleştiren üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarımıza bize hizmet vermelerini sağlamak için benzer hizmetler.
- Size Akıllı Cihazlarınızı ve / veya Sitelerimize ve Hizmetlerimize erişip bunları kullandığınız ağları ve sistemleri doğrudan veya dolaylı olarak sağlayan müşterilerimize ve diğer iş ortaklarımıza.
- İşletmemizin, varlıklarımızın veya hissemizin tamamı veya herhangi bir kısmının yeniden yapılandırılması, birleşmesi, satışı, ortak teşebbüsü, devri, devri veya başka bir şekilde elden çıkarılması durumunda bir bağlı kuruluşa veya diğer üçüncü taraflara (herhangi bir iflas veya benzer işlemler).
- Böyle bir durumda, mülkiyetteki herhangi bir değişiklik, Kişisel Verilerinizin uyumsuz yeni kullanımları ve Kişisel Verilerinizle ilgili sahip olabileceğiniz seçenekler hakkında e-posta ve / veya web sitemizde göze çarpan bir bildirim yoluyla bilgilendirileceksiniz.
- Gerekli veya uygun olduğuna inandığımız üzere: (a) geçerli yasa ve yönetmeliklere uymak; (b) yasal sürece uymak için; (c) ikamet ettiğiniz ülkenin dışındaki kamu ve hükümet yetkilileri dahil olmak üzere kamu ve hükümet yetkililerinden gelen taleplere yanıt vermek için; (d) hüküm ve koşullarımızı uygulamak için; (e) operasyonlarımızı, işlerimizi ve sistemlerimizi korumak için; (f) haklarımızı, mahremiyetimizi, güvenliğimizi veya mülkiyetimizi ve / veya siz dahil diğer kullanıcıların mülkiyetini korumak için; ve (g) mevcut çareleri bulmamıza veya uğrayabileceğimiz zararları sınırlamamıza izin vermek.
- Düzenli ticari faaliyetler yürütmek için kurumsal ailemizdeki iştiraklere veya bağlı kuruluşlara.
Yukarıda açıklanan üçüncü şahıslar haricinde, yalnızca sizin izninizle üçüncü şahıslara.
Eğer kişisel bilgilerinizi bu üçüncü taraflar ile paylaşırsak, bilgilerinizi güvende tutmak için şifreleme teknolojisi ya da benzer bir teknoloji kullanacağız. Kişisel bilgileri paylaştığımız şirketlerin ve kuruluşların veri güvenliği uygulamalarına ilişkin sıkı denetlemeler yapıyoruz ve ayrıca onlarla oldukça sıkı veri işleme sözleşmeleri imzalıyoruz. Ayrıca, üçüncü taraflardan bilgilerinizi korumak ve yürürlükteki yasalara, düzenlemelere ve düzenleyici şartlara kesinlikle uymaları için yeterli önlemleri almalarını talep ediyoruz.
Toplanan Bilgilerin Uluslararası Transferi
İşlemimizi kolaylaştırmak için Kişisel Verilerinizi yaşadığınız yer dışındaki yargı bölgelerine aktarabilir, depolayabilir ve işleyebiliriz. Bu ülkelerdeki kanunlar, ikamet ettiğiniz ülke için geçerli olan kanunlardan farklı olabilir.
Kişisel Verilerinize İlişkin Haklarınız
Kişisel Verileriniz üzerindeki haklarınıza ve kontrolünüze saygı duyuyoruz. Aşağıdaki haklardan herhangi birini yine aşağıda sıralanan başvuru yöntemleri ile kullanabilirsiniz:
Başvuru Yöntemi
Başvurunun Yapılacağı Adres
Başvuru Gönderiminde Belirtilecek Bilgi
Şahsen Başvuru ( Başvuru sahibinin bizzat gelerek kimliğini tevsik edici belge ile başvurması
Cumhuriyet Mahallesi Yeni Yol 1 Sk. Now Bomonti Apt. No: 2/12 Şişli/İstanbul
Zarfın üzerine “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Kapsamında Bilgi Talebi” yazılacaktır.
“Güvenli elektronik imza” ile imzalanarak Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) Yoluyla
Karaca.hukuk@hs03.kep.tr
E-posta’nın konu kısmına “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Bilgi Talebi” yazılacaktır.
Veri sorumlusunun sisteminde kayıtlı bulunan elektronik posta adresini kullanmak suretiyle
kvkk@Karaca.com.tr
E-posta’nın konu kısmına “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Bilgi Talebi” yazılacaktır.
30 gün içinde ücretsiz bir şekilde size cevap vermeyi hedefliyoruz. Kişisel Verilerinizin kullanımı konusunda bize e-posta göndermeye karar verirseniz, talebiniz üzerine, Kişisel Verilerinizin veri tabanımızdan silinmesini isteyip istemediğinizi veya başka bir şekilde bize hangi sınırlamaları koymak istediğinizi netleştirin. Güvenlik amacıyla, talebinizle ilgili daha fazla işlem yapmadan önce kimliğinizi doğrulamanızı isteyebileceğimizi lütfen unutmayın.
Şunları yapabilirsiniz:
- Sizin hakkınızda işlediğimiz Kişisel Verilere erişim talep etmek;
- Hakkınızdaki yanlış veya eksik Kişisel Verileri düzeltmemizi talep etmek;
- Sizinle ilgili Kişisel Verilerin silinmesini talep etmek;
- Sizinle ilgili Kişisel Verilerin bir kısmını veya tamamını işlememize geçici veya kalıcı olarak kısıtlamalar talep etmek;
- Kişisel Verilerin size veya üçüncü bir tarafa, sizin izninize veya sizinle yapılan bir sözleşmeye dayalı olarak, verileri işlediğimiz ve işlememizin otomatikleştirildiği üçüncü bir tarafa aktarılmasını talep etmek; ve
- Kullanımımızın sizin izninize veya meşru menfaatlerimize dayandığı durumlarda hakkınızdaki Kişisel Verileri kullanmamıza itiraz etme veya vazgeçme.
Rızadan vazgeçme
Mülkiyetimiz veya denetimimiz altında bulunan kişisel bilgilerinizin toplanmasına, kullanılmasına ve/veya ifşa edilmesine dair izninizi talep göndererek geri çekebilirsiniz. Kullandığınız belirli hizmete bağlı olarak, bu işlemi kvkk@Karaca.com.tr adresinden bize ulaşarak gerçekleştirebilirsiniz. Talep alındığında talep tarihinden itibaren makul bir süre içinde talebinizi işleme koyacak ve ardından, talebiniz uyarınca, hiçbir kişisel bilginizi toplamayacak, kullanmayacak ve/veya ifşa etmeyeceğiz.
İzninizi geri çekmenin belirli yasal sonuçlar doğurabileceğini lütfen unutmayın. Kişisel bilgilerinizi işlememiz için bizi vermiş olduğunuz yetkilerin kapsamına bağlı olarak Karaca ürünlerini veya hizmetlerini kullanamayabilirsiniz. Ancak, izninizi geri çekme ya da yetkilendirme noktasında aldığınız hiçbir karar, daha önceden izninizle işlenen kişisel bilgileri etkilemeyecektir.
Güvenlik
Kişisel Verilerinizin bütünlüğünü ve güvenliğini korumak için ticari olarak makul fiziksel, idari ve teknik koruma önlemleri kullanıyoruz. Karaca, kullanıcı ve cihaz veri güvenliğini etkin bir şekilde sağlamak için çeşitli güvenlik stratejileri sunmaktadır. Cihaz erişiminde; veri izolasyonu, erişim doğrulama, yetkilendirme başvurusu için Karaca’ya özel algoritmalar kullanılmaktadır. Veri iletişiminde; güvenlik algoritmaları ve iletim şifreleme protokollerini kullanarak iletişim ve dinamik anahtarlara dayalı ticari düzeyde bilgi şifreleme iletimi desteklenmektedir. Veri işlemede; katı veri filtreleme, doğrulama ve eksiksiz veri denetimi uygulanır. Veri depolamasında; kullanıcıların tüm gizli bilgileri depolama için güvenli bir şekilde şifrelenecektir. Bizimle etkileşiminizin güvende olmadığını düşündüğünüzde (örneğin, hesabınızın güvenliğinin tehlikede olduğunu düşünüyorsanız), kvkk@karaca.com.tr adresine e-posta göndererek sorunu bize hemen bildirebilirsiniz.
Veri Saklama
Kişisel bilgileri, bu Gizlilik İlkesinde açıklandığı üzere toplanma amacını yerine getirmek için gereken süre boyunca saklayacağız veya kişisel bilgileri geçerli yasal şartlara uymak için saklayacağız. Toplama amacı yerine getirildiğinde ya da silme veya iptal etme talebinizi aldıktan sonra ya da ilgili ürün veya hizmeti durdurduktan sonra kişisel bilgilerinizi saklamaya son vereceğiz ve sileceğiz ya da anonim hale getireceğiz. Kamu yararına veya bilimsel veya tarihsel araştırma veya istatistiksel amaçlara yönelik olması koşuluyla, daha fazla bilgi işleme gerekliliğinin orijinal toplama amacı ile ilgisi olmasa bile, ilgili bilgileri geçerli yasalara uygun olarak saklamaya devam edeceğiz.
Gizlilik Politikasındaki Değişiklikler
Bilgi uygulamalarımızdaki değişiklikleri yansıtmak için bu Gizlilik Politikasını güncelleyebiliriz. Önemli bir değişiklik yaparsak, sizi e-posta yoluyla (hesabınızda belirtilen e-posta adresine göndererek) veya değişikliğin yürürlüğe girmesinden önce mobil uygulamalarda bir bildirim yoluyla bilgilendireceğiz. Gizlilik uygulamalarımızla ilgili en son bilgiler için bu sayfayı periyodik olarak incelemenizi öneririz.
Bize Ulaşın
Uygulamalarımız veya bu Gizlilik Politikası hakkında herhangi bir sorunuz varsa, lütfen aşağıdaki şekilde bizimle iletişime geçin:
Şirket Unvanı: Karaca Züccaciye Ticaret ve Sanayi A.Ş.
Adres: Cumhuriyet Mahallesi Yeni Yol 1 Sk. Now Bomonti Plaza No: 2/12 Şişli/İstanbul
MARMARA KURUMLAR VERGİ DAİRESİ / 5060024769
Ticaret Sicil No: 278836
MERSİS Numarası: 0506002476900010